Karkasinis namas ar SIP skydinis namas? Kas geriau?

5 karkasinis namas

Karkasinis namas ar SIP skydinis namas? Kas geriau?

 

Planuojate statyti namą, bet neišsirenkate kokį statymo metodą naudoti? Vis dvejojate, ką rinktis, SIP skydinį namą ar vis dėl to karkasinį namą? Nebestresuokite, nes visi atsakymai į jūsų klausimus jau šiame straipsnyje!

 

Sekančiuose skyriuose mes aptarsime pagrindines SIP bei karkasinių namų savybes. Apžvalgose rasite paaiškintas sąvokas bei neilgus, bet detalius aprašymus.

Apie SIP namus

 

SIP namas – tai statinys, kurio dalis arba dalys yra dengtos SIP skydais. Šie skydai gali būti naudojami namo stogui, lauko sienoms, perdangoms bei vidinėms pertvaroms dengti.

 

SIP skydas – tai statybinis gaminys susidedantis iš trijų sluoksnių: dviejų orientuotų skiedrų plokščių, ir per vidurį iklijuoto polistireninio putplasčio.

 

Kadangi jau susipažinote su svarbiomis sąvokomis, turbūt daugmaž mintyse susidarėte SIP namo įvaizdį. Galbūt jau buvote susidūręs su tokiais namais? Puiku! Toliau mes gilinsimės į SIP savybes, kurios jums padės dar geriau pažinti šį statybinį gaminį.

 

Ką verta žinoti apie SIP?

 

Konstrukcija:

 

SIP skydo konstrukcija pasižymi sandarumu bei tvirtumu, todėl yra laikoma ilgaamžiška. Nors ir lengva, ji taip pat atlaiko dideles apkrovas, o konstrukcijos vientisumas užkerta kelią įtrūkimų atsiradimams. 

 

Taipogi pats SIP MGO skydas yra atsparus tokiems išoriniams veiksniams kaip lietus, saulė ir kt. Dar vienas didelis šios konstrukcijos pliusas yra tas, kad ji padaryta iš medžiagų, puikiai sulaikančių ugnį bei stabdančių jos tolimesnį plitimą.

 

SIP name žiemą taip pat tikrai nesušalsite, nes šie skydai pasižymi itin geromis termoizoliacinėmis savybėmis, todėl sulaiko šilumą. Negana to, konstrukcija yra mažai pralaidi ir garsui.

 

Statyba ir kaina:

 

Daugelio namų statyba žiemą sustoja, tačiau ne su SIP namais. Namo dengimas šiais statybiniais gaminiais yra galimas ir šaltuoju metų laiku. Pats statybos būdas yra itin efektyvus, rezultatai ateina greitai ir lengvai per neilgą laiko tarpą.

 

Gera žinia ir ta, kad SIP skydai draugauja su prieinama kaina, todėl ji stipriai per piniginę tikrai nekirs. Jūs susidursite ir su nedidelėms eksploatacinėmis išlaidomis.

 

Taip pat, namo statybai naudojant SIP plokštes, nesusidaro statybinių atliekų, todėl nėra papildomo išmetamo medžiagų kiekio. 

 

Ekonomika bei ekologija:

 

Šis produktas pasižymi dideliu ekologiškumu, todėl puikiai draugauja su aplinka, ir tinka besirūpinantiems gamta. Taip pat, SIP skydai sunaudoja mažą kiekį energijos, dėl kurio yra laikomi itin ekonomiškais.

Karkasinių namų apžvalga

 

Karkasinis namas – tai statinys, kurio gamybai yra naudojama mediena. 

Karkasas – konstrukcijos elemento griaučiai (mediniai), suteikiantys jam formą.

 

Karkasiniai namai taip pat yra pakankamai nauja namų rūšis šiais laikais, tačiau stipriai besiskirianti nuo skydinių statinių. Trumpai apžvelkime ir karkasinių namų savybes.

 

Ką verta žinoti apie karkasinius namus?

 

Konstrukcija:

 

Tinkamai prižiūrėta, medinio namo konstrukcija, gali laikyti 30 ir daugiau metų, tačiau dažnai tokie pastatai stokoja ilgaamžiškumo, tampa reikalingas kapitalinis remontas, kas priverčia kai kuriuos suabejoti savo pasirinkimu.

 

Medinė konstrukcija taip pat yra jautri drėgmei bei puvimui, lengvai gali atsirasti pelėsis. Būtent dėl to, patalpos turi būti nuolat tinkamai vėdinamos, jose palaikomas normalus drėgmės lygis. 

 

Dėl plono medinio rėmo, kuris yra naudojamas statant karkasinius namus, šie yra pakankamai degūs, ir įsiliepsnojus ugniai, gali greitai supleškėti. Negana to, karkaso pralaidumas triukšmui yra pakankamai didelis.

 

Statyba ir kaina:

 

Karkasinis namas yra statinys, kuriam pastatyti gali užtekti tik vieno įgudusio žmogaus rankų. Be to, pati statyba yra pakankamai greita ir lengva, todėl sužavi nemažą kiekį žmonių. Taipogi išlaidos tokio namo statybai yra dažnam prieinamos.

 

Ekonomika bei ekologija:

 

Remiantis giliomis Topcom.lt specialistų įžvalgomis, dalis karkasinių namų gali būti visai nedraugiški aplinkai ir žmonėms. Kodėl?

 

Būtent todėl, kad išorinės dangos montavimui dažnai yra naudojamos medžiagos, kurios gali turėti kenksmingų elementų. Karkasiniai namai gali būti dengiami orientuotų skiedrelių arba gipso kartono plokštėmis.

Apibendrinimas

 

Štai ir priėjome prie mūsų straipsnio pabaigos. Tikimės, kad jis padėjo jums įgyti daugiau žinių apie SIP namus ir karkasinius namus.

 

Apibendrindami matome, kad abiejų tipų namų statybos kaštai yra pakankamai nedideli, pati statybai vyksta greitai bei nesunkiai. Tačiau didžiausią abejonę kelia karkasinių namų konstrukcija.

 

Tuo tarpu, kai ji yra tikrai pakankamai nesudėtingai padaroma, jos patikumamas dažnai lieka abejotinas dėl mažesnio ilgaamžiškumo, triukšmo pralaidumo bei didesnio degumo.

 

Kalbant apie SIP namus, šie daug sunkiau praleidžia garsą, reikalauja daug mažiau remonto, ir yra atsparesni liepsnai.

 

Tačiau pasirinkimas yra individualus dalykas – kas patinka vienam, gali nepatikti kitam. Kurį variantą rinktumėtės jūs?

Related Posts

1 Response

Leave a Reply