Alternatyva dovanoms – pamokos, kaip užsidirbti

verslo zinios

Alternatyva dovanoms – pamokos, kaip užsidirbti – Verslo žinios https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2021/12/19/alternatyva-dovanoms–pamokos-kaip-uzsidirbti

 

Alternatyva dovanoms – pamokos, kaip užsidirbti

Publikuota: 2021-12-19

Rasa Dževeckytė„Verslo žinios“

0300

Daryti gerus darbus per didžiąsias šventes yra įprasta, tačiau Panevėžio verslininkai nusprendė vaikus iš sunkiai besiverčiančių šeimų sukviesti į projektą, kuristęsis pusmetį. Taip norima mažuosius išmokyti nebijoti svajoti bei parodyti, kaip ateityje bus galima užsidirbti, pasirinkus įdomią profesiją.

Smulkusis verslas nori ir moka dalintis – tai rodo Panevėžio verslo klubas „BNI Nevėžis“. Ir ne tik pinigais, bet ir laiku, nes verslumo projektas, skirtas labdaros irparamos fondo „Vilties arka“ centrų vaikams, pirmiausiai pareikalaus būtent laiko.

„Padovanoti sunkiai besiverčiančių šeimų vaikams po kalėdinę dovanėlę būtų paprasčiausia, tačiau mes nusprendėme jiems suteikti kur kas daugiau irsukvietėme į projektą, kuris tęsis mažiausiai pusmetį“, – pasakoja Rasa Kruopaitė-Lalienė, klubo „BNI Nevėžis“ vadovė.

„Vilties arkos“ dienos centrus lanko apie 40 vaikų.

„Ramūnas Jukna, vienas ir fondo steigėjų, papasakojo, kad šie vaikai turi nedaug socialinių įgūdžių, nes namuose nemato tinkamų pavyzdžių. Jie sunkiaisuvokia, kaip uždirbami pinigai, kokios profesijos egzistuoja. Todėl pasiūlėme klubo nariams pasikviesti vaikus pas save į įmonę, aprodyti, papasakoti, kąžmonės ten dirba, kokią produkciją gamina. Mes aiškinsime, kokias savybes turi turėti žmogus, kad jis užsidirbtų kuo daugiau. Galų gale, kaip elgtis su savopinigais“, – nurodo R. Kruopaitė-Lalienė.

Pirmas susitikimas jau įvyko. Vaikai buvo sukviesti į „Riverside“ restoraną, ten jiems papasakota apie projektą.

3/4/22, 11:24 AM Alternatyva dovanoms – pamokos, kaip užsidirbti – Verslo žinios https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2021/12/19/alternatyva-dovanoms–pamokos-kaip-uzsidirbti 2/3 

„Restorano darbuotojai, išgirdę, kad rengiama šventė vargingiems vaikams, pasisiūlė dirbti nemokamai. Į darbą atėjo net tie, kuriems tą dieną nepriklausėdirbti. Maisto buvo prigaminti kalnai, bet visas jis ir suvalgytas. Vaikai, pamatę, kad atneša mėsainius, ėmė klykti iš džiaugsmo. Viena vertus, smagu, kad jiepatyrė tiek gerų įspūdžių, kita vertus, liūdna, kad daugelis jų apskritai pirmą kartą gyvenime pabuvojo restorane“, – sako pašnekovė.

Socialinė atskirtis – nuo mažens

Niekam ne paslaptis, kad vargingiau gyvenantys vaikai visuomenės yra dažnai nurašomi. Ir tai prasideda ankstyvoje vaikystėje. Kartais – net nesąmoningai.

„Kai mano vaikai lankė darželį, jie ir dar keli darželinukai per bet kurias šventes turėdavo deklamuoti eilėraščius. Kartą neišsikentusi auklėtojų paklausiau, kodėlvisada deklamuoja tie patys vaikai. Pasirodo, todėl, kad jie turi baltus marškinius, o kitiems tėvai nenuperka. Bet argi marškiniai deklamuoja eilėraščius – koksskirtumas, kuo vaikas apsirengęs. Taigi diskriminacija prasideda nuo mažų dienų“, – patirtimis dalijasi „BNI Nevėžis“ vadovė.

Verslininkai ne tik priims vaikus pas save į įmones, bet ir perveda pinigų projektui, nes po pusmečio ketinama visus vaikus vežti į kelionę į Lenkijos kalnus.

„Kai tik išgirdau apie projektą, iš karto skyrėme jam lėšų, nes puikiai suprantu, kad tokiems vaikams reikia dėmesio. Ir tai kur kas reikšmingiau nei vienkartinėdovana“, – sako Anatolijus Kupinas, UAB „Sip Land“, gaminančios skydinius namus, bendraturtis.

Panevėžio verslininkai sunkiai gyvenančiais vaikais rūpinasi nuolat, parodydami savo iniciatyvą. Pavyzdžiui, Rokas Kuprys, UAB Panevėžio burnos chirurgijoscentro, dirbančio su prekės ženklu Panevėžio implantologijos centras (PIC), įkūrėjas ir vadovas, sugalvojo projektą, padedantį tiek jauniesiems menininkams,tiek vaikams iš problemiškų šeimų.

Įmonė kartu su labdaros organizacijomis jau porą metų Panevėžyje organizuoja renginius, kuriuose vyksta ir aukcionai.

„Mes įsigyjame jaunų menininkų darbų, taip suteikdami jiems paskatą kurti ir toliau. Dalį darbų menininkai patys mums dovanoja. Tuomet miesto gyventojaikviečiami į šventinį renginį, kur aukciono būdu gali tuos darbus įsigyti“, – pasakoja R. Kuprys.

Visi pinigai, gauti renginio metu, skiriami labdarai: dalis – ja užsiimančioms organizacijoms, pavyzdžiui, Rimanto Kaukėno paramos grupei ar „Caritui“, o užlikusius pinigus PIC sutvarko dantis problematiškų šeimų vaikams.

Verslininkas suorganizavo du labdaros renginius, per kuriuos yra surenkama apie 15.000 Eur. Ši tradicija bus tęsiama ir toliau. 

Related Posts

Leave a Reply